Aşağıdakilerden farklı sorunuz olursa lütfen haber veriniz sizi arayıp bilgilendirelim.
Cep/WhatsApp: +(420) 604 112 746

PRAG’A NASIL ULAŞIRIM ?
İstanbul’dan Prag’a her gün Türk Havayolları veya Pegasus ile ulaşabilirsiniz ve yaklaşık 2 saat 20 dk sürmektedir.
İstanbul’dan Viyana, Berlin ve Münih’e çok fazla uçuş olmasından dolayı uygun bilet bulabilirsiniz, bu şehirlerden Prag’a direk otobüs seferleriyle, 5 saatlik bir otobüs yolculuğuyla ulaşabilirsiniz.
İzmir’den Sun express ile Nürnberg veya Dresden havalimanlarına direk uçuşlarında yine uygun bilet bulabilirsiniz. Bu şehirlerden de Prag’a sürekli otobüs seferleri mevcuttur.
Antalya’dan yaz aylarında Sun Express ile Prag’a uygun uçak bileti bulunabilir.

PRAG’DA NEREDE KONAKLAMALIYIM ?
Prag şehri numaralandırılmış olan ilçelere ayrılmıştır ve bütün görmeye değer yapıları şehrin merkezi olan Prag 1 ve Prag 2’nin bir kısmında yer alır. Vakit kaybı olmaması için tabi ki en ideali Prag 1 bölgesi otellerini tercih etmenizi öneririz. Ancak daha uygun bütçeli otellerde konaklayıp paranızı daha çok gezmeye, yeme-içmeye ayırmak isterseniz metro ile 10 dk ile 30 dk. arasında değişen mesafelerde çok uygun fiyatla otel bulmak ta mümkündür. Otel standartları diğer Avrupa ülkelerine göre düşüktür, seçiminizi yaparken dikkate alınız.
Otel fiyatları da her büyük şehirde olduğu gibi yıldız sayısından ziyade kalitesi ve eski şehre yakınlığına göre büyük farklılıklar gösterir. Örneğin 3 farklı fiyatta 4* otel bulmak mümkündür. En pahalısı Prag 1 yaya bölgesinde ve lüks 4*, Biraz daha ucuzu gene 4* kalitesinde, fakat yaya bölgesine metro veya tramvay ulaşımlı, En ucuz olanı ise ekonomik 4* otel, standardı düşük ve yaya bölgesine aktarmalı iki vesaitle gidilen, 25-30 dk arası ulaşımlı olan otel. (Önemli hatırlatma: Orta Avrupa ülkelerinde 4* olup da kliması olmayan ucuz oteller vardır).
Otel rezervasyonlarınızı uluslararası web sitelerinden yapabilirsiniz veya buralardan araştırıp bize bildirirseniz size yardımcı olabiliriz.
Veya direk bize de yazarak, 2002 yılından beri çalıştığımız Prag otellerinden size uygun fiyatlı olanı seçebilirsiniz.

PRAG ÇEVRESİNDE NERELERE GİDEBİLİRİM ?
Prag’a gelmişken yakın çevresinde günübirlik gezilerle mutlaka görmeniz gereken şehirleri Karlovy Vary, Dresden, Cesky Krumlov, Terezin Nazi Kampı, Kutna Hora (Kemikli Kilise), nisan-ekim arası acık olan Şato ve Kale gezileri olarak sıralayabiliriz. Bu şehirlere Prag’dan karayoluyla ulaşım 2-3 saatlik yolculuklarla mümkündür, gezmesi çok kolay şirin şehirlerdir ve yaklaşık 3-5 saatlik süreler bu şehirleri de tanımanıza yeterli olacaktır.
Bunların yanı sıra daha uzun vakti olan misafirlerimiz 3-7 gecelik kombine program yapabilirler. Prag şehri konum itibariyle Viyana, Bratislava, Budapeste, Dresden, Berlin, Nürnberg, Münih, Frankfurt ve hatta Zürih şehirleriyle ve Romantik Yol Alman Köyleriyle tur kombinasyonları için idealdir.
Web sayfamızda bu programlarla ilgili tur alternatiflerini bulabilirsiniz.
Ayrıca bu programlarla ilgili farklı program isteyen misafirler lütfen bize ulaşınız, sizin ilginize, zamanınıza ve bütçenize göre en uygun programı çıkarıp birlikte güzel bir tur programı yapabiliriz.

PRAG’DA DÖVİZ BOZDURMA ?
Havlimanı, Oteller ve şehir merkezinde bir sürü döviz bürosu bulunur. Fakat %90’ı düşük kur ve komisyon bedeliyle turistleri aldatmaya yöneliktir ki bazıları her ne kadar cama %0, No Comission, Netto gibi ibareler yazsalar bile. Havalimanında ve otellerde bozarsanız %10 kaybedersiniz. Şehir merkezinde döviz bürolarının çoğunda %28’e kadar kaybınız olabilir. Prag’da iyi kurdan döviz bozan büroları Araplar işletir, ve yerleri pek göz önünde değildir; genelde ya pasaj içi, ya da ara sokaklardadır, bilginize. Normal kurdan döviz bozan büroları rehberinize sorunuz.

PRAG’DA NE KADAR HARCARIM ?
Türkiye’de büyük şehirlerdeki fiyatlarla hemen hemen aynıdır, hatta gece hayatında daha uygundur. Orta kalite restoranlarda bir kişi yaklaşık 12-15€, daha iyi kalite restoranlarda bir kişi yaklaşık 25-40€, üst sınıf gurme restoranlarda bir kişi yaklaşık 80€’dan başlayan hesap ödersiniz. Bar & Club içki fiyatları 3-10€ arasıdır. İyi bir Cafe de 2,5-4€ ya kahve içebilirsiniz. Prag alışveriş için pek uygun bir şehir değildir, bir Paris, Londra gibi ürün çeşitliliği yoktur. Ancak markalar tabii ki vergi nedeniyle daha ucuzdur.

NASIL VİZE ALABİLİRİM ?
Çek Konsolosluğu web sayfasından en sağlıklı bilgiyi alabilirsiniz.
Linki: http://www.mzv.cz/istanbul/tr/vize_ve_konsoloslukla_lgili_bilgiler/k_sa_sureli_vize/tur_zm_amacli_schengen_v_zes_basvurulari.html
Yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır.
Vize işlemleriniz için kendiniz uğraşmak istemiyorsanız vize şirketleri aracılığıyla vize işlemlerinizi halledebilirsiniz.

PRAG’DA KONGRE, FUAR, İŞ SEYAHATLERİ ?
Prag kongre merkezi, Avrupa Birliği desteğiyle birçok Tıp kongresine ev sahipliği yapar.
Prag’daki kongre programlarına bu linkten ulasabilirsiniz: http://www.kcp.cz/en/homepage
Prag ve Brno şehirlerinde düzenlenen fuar programlarına bu linkten ulaşabilirsiniz: http://10times.com/czech-republic/tradeshows
Kongre ve fuar organizasyonlarında tüm danışmanlık ve yer hizmetlerinde sizlere yardımcı olabiliriz.
Ayrıca Prag bayii ve çalışanları motivasyon toplantıları için de oldukça uygun ve renkli bir şehirdir, bu tarz gruplarınızda da bilgi ve tecrübelerimizle sizlere yardımcı olabiliriz.