4s citytour

PRAG ŞEHİR TURU

Şehir turu yürüyerek yapıldığından rahat ayakkabı tercih ediniz. Tur esnasında genelde kahve molası istenir, bu da turun süresini artırabilir. Bu benim açımdan sorun olmaz ama turdan hemen sonra bir planınız olacaksa lütfen bunu hesap ediniz.
Genelde sabah başlayan şehir turu bitimi öğlene denk gelir. Restoran alternatifleri için rehberin önerileri; İsterseniz yerel Çek mutfağı (kaz budu, ördek, tavşan, dana gulaş,…), isterseniz de her gidenin İtalya’da bile böylesini yemedik, gerçekten enfesmiş dediği taş fırında gerçek İtalyan pizzası, makarna çeşitler ve gerçek domates çorbası.
Yemekten sonra kahveyi tarihi şehir meydanındaki kafelerde içebilirsiniz ama bana sorarsanız tarihi şehir meydanına yukardan bakarken çok daha keyiflidir. Rehberinize sorunuz.
Ayrıca nerelerde uygun fiyata (aldanmadan) döviz bozdurabileceğinizi rehberinize sorunuz.

DETAYLI ŞEHİR TURU

Tamamı yürüyerek yapılır.
Süresi: 4,5 saat
Dahil Olan Servis: Rehberlik
Tur Fiyatı: 17,5 Euro’dan itibaren
Görülecek Yerler:
Kale bölgesinde: Prag Kalesi ve Avluları, Aziz Vitus Katedrali (içinde ücretsiz bölümü), Eski ve yeni Saray Binaları, Aziz George Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı, Tarihi Mathias Kapısı ve hikayesi, Başpiskoposluk Binası, Kale Meydanı ve panoramik Prag manzarası, Schwarzenberg Sarayı, Petrin Kulesi
Küçük Mahallede: Aziz Nikolas Kilisesi, Kampa, Charles Köprüsü, Osmanlı Heykeli, Şans Heykeli
Eski ve Yeni Şehirde: Charles Caddesi, Tarihi Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat Kulesi, Tyn Kilisesi, Jan Hus Anıtı, Yahudi Mahallesi, Markaların olduğu Paris Caddesi, Ortaçağ Pazarı, Vaclav Meydanı, Ulusal Müze, Barut Kulesi, Tarihi Belediye Binası

PANORAMİK ŞEHİR TURU

Kısmen araç ile kısmen yürüyerek yapılır.
Süresi: 3 saat
Dahil Olan Servis: Araç ve rehberlik
Tur Fiyatı: 12,5 Euro’dan itibaren
Görülecek Yerler:
Kale bölgesinde: Araç ile Prag kalesine çıkılır. Kale Meydanı, Prag Kalesi, Başpiskoposluk Binası, Schwarzenberg Sarayı, Cumhurbaşkanlığı, Aziz Vitus Katedrali ile Kale Avlularını yürüyerek ziyaret edilir. Sonrasında araç ile Küçük Mahalleye inilir.
Küçük Mahallede: Dünyanın en dar sokağı görülür. Durup resim çekilebilir. Sonrasında Charles Köprüsü’nü kendiniz geçersiniz. Bir tarafında araçtan inip, diğer tarafından araca binersiniz.
Eski ve Yeni Şehirde: Aracı park edip rehber ile yürüyerek yapılır. Markaların olduğu Paris Caddesi, Yahudi Mahallesi, Eski Kent Meydanı, Astronomik Saat Kulesi, Tyn Kilisesi, Jan Hus Anıtı, Barut Kulesi, Tarihi Belediye Binası, Ulusal Müze ve Vaclav Meydanı.