4s citytour

PRAG ŞEHİR TURU

Şehir turu yürüyerek yapıldığından rahat ayakkabı tercih ediniz. Tur esnasında genelde kahve molası istenir, bu da turun süresini artırabilir. Bu benim açımdan sorun olmaz ama turdan hemen sonra bir planınız olacaksa lütfen bunu hesap ediniz.

Genelde sabah başlayan şehir turu bitimi öğlene denk gelir. Restoran alternatifleri için rehberin önerileri; İsterseniz yerel Çek mutfağı (kaz budu, ördek, tavşan, dana gulaş,…).

Yemekten sonra kahveyi tarihi şehir meydanındaki kafelerde içebilirsiniz ama bana sorarsanız tarihi şehir meydanına yukardan bakarken çok daha keyiflidir. Rehberinize sorunuz.

Ayrıca nerelerde uygun fiyata (aldanmadan) döviz bozdurabileceğinizi rehberinize sorunuz.

ŞEHİR MERKEZİ TURU

Tamamı yürüyerek yapılır.
Süresi: 2,5 saat
Dahil Olan Servis: Rehberlik
Görülecek Yerler:
Charles Köprüsü, Osmanlı Heykeli, Şans Heykeli. Eski ve Yeni Kent: Charles Caddesi, Tarihi Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat Kulesi, Tyn Kilisesi, Jan Hus Anıtı, Yahudi Mahallesi, Markaların olduğu Paris Caddesi, Ortaçağ Pazarı, Vaclav Meydanı, Ulusal Müze, Barut Kulesi, Tarihi Belediye Binası.

ŞEHİR MERKEZİ ve PRAG KALESİ TURU

Kısmen araç ile kısmen yürüyerek yapılır.
Süresi: 4 saat
Dahil Olan Servis: Araç ve rehberlik
Görülecek Yerler:
Kale bölgesinde: Araç ile Prag kalesine çıkılır. Kale Meydanı, Prag Kalesi, Başpiskoposluk Binası, Schwarzenberg Sarayı, Cumhurbaşkanlığı, Aziz Vitus Katedrali ile Kale Avlularını yürüyerek ziyaret edilir. Sonrasında araç ile Küçük Mahalleye inilir ve dünyanın en dar sokağı görülür.
Eski ve Yeni Kent ile Karel Köprüsü: Aracı park edip rehber ile yürüyerek yapılır. Markaların olduğu Paris Caddesi, Yahudi Mahallesi, Eski Kent Meydanı, Astronomik Saat Kulesi, Tyn Kilisesi, Jan Hus Anıtı, Barut Kulesi, Tarihi Belediye Binası, Ulusal Müze, Vaclav Meydanı, Charles Köprüsü ve köprüdeki Osmanlı heykeli ve şans heykeli.