4s prag 20191006

Prag’da Türk rehber için doğru adresi buldunuz !..
8+1 kapasite araçlı Türk rehber için hemen arayın.
Kendi aracı ile Prag Gezisi ve Günübirlik Geziler.
6 kişiye veya 4 kişiye Özel Avrupa Gezileri.
Bir Çek ailesi içinde yaşayan, Avrupa’yı iyi bilen profesyonel rehberle keyifli bir Prag Gezisi veya Avrupa Gezisi yapmak isterseniz lütfen ulaşınız.

Prag ve çevresindeki güzellikleri duydunuz veya görsel medyada okudunuz, siz de Prag’ı her sene ziyaret eden yaklaşık 8 milyon turistten biri olmak istiyorsunuz. Ancak paket turlara katılıp bir grupla gezmek istemiyorsunuz, askeri düzen sabah erken saatlerde yollara düşüp koşturarak tur yapmak istemiyorsunuz, istediğiniz saatlerde yola çıkıp, istediğiniz yerde durup kahve içip, yemek yiyip, sadece turistlerin gittiği yerlere gitmekten ziyade yerel halkın arasına karışırken oraları iyi bilen, sizin dilinizi konuşan ve profesyonel bir rehberin de size gezdiğiniz yerlerle ilgili detaylı bilgiler vermesini istiyorsunuz!

İnternetten araştırıp, akıllı telefon uygulamaları ile Prag’ı kendim gezebilirim. Neden bir rehbere ihtiyaç duyayım ?

– İnternette bilgi kirliliği vardır, her yazanın güncel ve doğru bilgi olduğundan emin olamazsınız. Örnek verelim ; “Prag’da en uygun taksiler üzerinde AAA yazan şirketinkileridir” Bu yazılan bilgi güncelliğini yitirmiştir, şu anda Prag’da binilecek en pahalı taksi şirketidir, havalimanı taksisi konumuna gelmiştir. “Prag’da Avrupa’nın en büyük diskolarından biri Karlovy Lazne gece eğlenmek için en iyi mekandır, görmeden dönmeyin” Tabi plastik şişelerde bira içmeyi ve azgın ergen çocuklarla eğlenmek istiyorsanız. İnternette her zaman kaliteli ve doğru bilgi olsaydı insanlar milyonlarca parayı patent hakları için harcamazdı.

– Bireysel seyahat etmek vakit ister, eğer Prag ve çevresini gezmek için 3-5 gün vaktiniz varsa bunu rehbersiz başaramazsınız. Örneğin Prag şehir turunu elinizde kitap ve haritalarla, toplu taşıma araçlarını kullanarak yapmaya çalışırsanız, rehberle 4 saat süren turu 2 günde bitiremezsiniz ve buna rağmen gezdiğiniz mekanları tam olarak anlayamayabilirsiniz. Başka bir örnek, Prag’a gelmişken görmeye değer Karlovy Vary şehrini ziyaret etmek istiyorsunuz. Bizim özel araçla 1,5 saatte gittiğimiz yolu toplu taşıma araçlarıyla 3 saatten önce gidemezsiniz, ayrıca Çek Cumhuriyetinde yerel halk Çekçe konuşur herkes İngilizce de bilmez, bunun yanı sıra Türkiye’deki gibi bir yardımseverlik te beklemeyin. Bazıları yüz metre ilerideki otelin adını sorsanız bilemiyor. Özetle, vaktinizi en ideal kullanabileceğiniz, konforlu, stresten uzak ve sonuçta size daha uygun bütçeye seyahatinizi yapmayı sağlayabilirim.

– Bazı bilgileri kitaplar yazmaz, internetten de bulamazsınız. Bir Çek ailesinde bayramlar nasıl kutlanır? Nasıl evlenirler? Sosyal haklar nelerdir? Ne kadar kazanırlar? Ev kirası nedir? Çekler boş zamanlarında ne yapar? Yemek kültürü nasıldır? Eğitim sistemi nasıldır? Bütün bu soruların cevabını çok iyi bilen ve aynı zamanda mesleği yıllardır rehberlik olan, sizin dilinizde bunları nasıl anlatması gerektiğini bilen biriyle Prag’ı gezmenin farkını ancak yaşayınca anlayabilirsiniz.