VLTAVA NEHRİ YEMEKLİ TEKNE TURU

Adına şarkılar ve şiirler yazılan Vltava Nehri, Prag’ın ortasından süzülür. Vltava Nehri üzerinde size mükemmel bir tekne turu fırsatı sunuyoruz. Vltava Nehri Tekne turunda akşam yemeğinizi alırken, bir yandan da nehrin her iki tarafındaki güzelliklerle günün yorgunluğunu atmaya ne dersiniz?

Vltava Nehri, sıcak günlerde sadece turistleri değil, yerel halkı da herkesi kendisine çeker. Özel ve gezi tekneleri, deniz bisikletleri, botlar, hatta toplu taşıma için kullanılan ufak ve sevimli botlar ile Vltava Nehri canlanır. Vltava Nehri, son yıllarda iyice popüler olan Naplavka’da (Danseden Bina önüne denk gelen nehir kıyısı) içkisini içen ve konserlerini dinleyen, hafta sonu kurulan pazarları gezen lokaller de nehir kıyısını renklendirir. Üzerinde toplam 18 farklı köprü bulunan Vltava Nehri’ndeki en meşhur köprü ise Charles Köprüsü’dür (Karlův most).

Prag Vltava Nehri için ünlü Çek kompozitör Bedrich Smetana tarafından bestelenmiş Vltava (almanca Moldau olarak bilinir) isimli güzel bir eser bile mevcuttur.

Prag’a gelen turistler ortalamada 3 gece kalırlar. Eğer Vltava boyunu gezmeye vaktiniz yetmezse, rahatlıkla tüm Vltava Nehri boyunca Prag’ı farklı açılardan görmek ve Vltava Nehri’nde yemekli bir Tekne Turu keyfine dersiniz?

Dahil Olan Servis: 2 saat tekne turu, Açık büfe yemek, 1 içecek. Transfer dahil