OrtaAvrupaTuru.com projesi Levent Orbay tarafından acentelerin organize ettiği paket turlarda rehberlik hizmeti verirken karşılaştığı misafirlerinin talepleri ve desteğiyle doğmuştur.

Paket turlara katılıp, tanımadığı insanlardan oluşan bir grupla gezmek istemeyen, güncel hayatındaki kurallardan uzaklaşıp tatil yapmak isterken yine kurallar dahilinde seyahat etmek zorunda kalan ve bu durumdan memnun olmayan misafirlerin istekleri doğrultusunda planlanmıştır.

2001’deki ekonomik krizin ardından 2002 senesinde İstanbul, Acıbadem’den Çek Cumhuriyeti’ne taşındım. Aile köküm Bursa ve Kastamonulu. Turizme girişim tamamen şans eseri oldu. Tabiri caiz çekirdekten yetişme. İlk çalıştığım şirketin Setur gibi büyük ve ciddi bir firma olması itibarıyle çok şey öğrendim. Daha sonra sırasıyla, Asya Tur ile otobüslü Avrupa turları, Bodrumtour ile İtalya, Fransa ve İsviçre turları, Pekin Tur ile uzakdoğu rehberliği ve sonrasında bir Çek turizm sirketinde Bodrum ve Antalya’da iki yaz sezonu Çek turistlerle çalıştım. Arada bir yıl da Amerika’da çocuk baktım. Daha sonra İstabul’da ilk Prag turlarını başlatan ekipte yer aldım. Sonrası malum, Çek şirketinde çalışınca bugün hanım köylü oldum. 2002 yılıdan beri Prag’da yerleşik olarak rehberlik hizmeti, otel ve restoran rezervasyonları, günübirlik tur ve araç hizmetleri derken bugün neredeyse tüm Avrupa ülkelerinde servis verir hale geldim.

Tamamen kişiye ve küçük gruplara özel, rehberlik ve özel araç hizmetleri vermek öncelikli amacımdır. Hem de uygun fiyatlara, grup fiyatlarına.
Yaşadığım masal şehir Prag ile başlayıp Prag, Viyana, Budapeşte bölgesinde ve hatta Almanya, Benelüx, İsviçre, İtalya ve Fransız Rivierası’na kadar uzanan geniş bir bölgede servis vermekteyim.

Paket turlara katılıp da bir grupla gezmek istemiyorsanız, askeri düzen sabah erken saatler de yollara düşüp koşturarak tur yapmak istemiyorsanız, istediğiniz saatlerde yola çıkıp, istediğiniz yerde durup kahve içmek, hoşunuza giden yerlerde yemek istiyorsanız, sadece turistlerin gittiği yerlere gitmekten ziyade yerel halkın arasına karışırken oraları iyi bilen, sizin dilinizi konuşan ve profesyonel bir rehberin de size gezdiğiniz yerlerle ilgili detaylı bilgiler vermesini istiyorsanız, doğru adresi buldunuz. Keyifli bir tur geçirmek için lütfen ulaşınız.

Saygılarımla,

Levent Orbay