ÇEK GECESİ

Çek Cumhuriyeti’nin günümüzde de devam eden geleneksel dansları ile eğlenip, birbirinden lezzetli geleneksel Çek yemekleri ile özel Güney Moravya kadehlerinde servis edilen şarabınızdan yudumlarken tanıklık etmek isteyeceğiniz unutulmaz bir deneyim sunuyor.
Çek gecesi ziyaretçileri için, gece boyunca Çekya’nın farklı yörelerine ait folklorik müzik şöleninde akşam boyunca 4 müzisyen sahne alıyor. Çek gecesinin başında, konuklar geleneksel müzikleri dinlemiş oluyorlar. Daha sonra ise gösteri başlıyor. Bohemya, Moravya, Slovak folk müzikleri ve folk dansları ile program başlıyor. Çek gecesinin bu kısmı yaklaşık 1 saat sürer. Ziyaretçiler, geleneksel tipik folk enstrümanlarını (simbal, fujara ve tulum) görme fırsatına sahip oluyorlar.
Kısa bir mola verdikten sonra ziyaretçilerin dileklerine, milliyetlerine ve ruhlarına uygun uluslararası müzik çalmaya başlıyor. Burada isteyen dans edip, isteyen şarkı söyleyebiliyor. En sonda ise, halk müziğinden ilham almış olan (Smetana, Dvořák, Brahms, Mozart, Monti gibi) ünlü klasik müzik bestelerinden örnekler çalıyorlar.
Yeri Prag Kalesi ile Havalimanı arasında bir semttedir.
Müzik 19:40 gibi başlar, program 20:00’de başlar ve 22:00 gibi biter.
 
Dahil Olan Servis: 3 course menü, limitsiz içecek, kahve. Transfer dahildir.
Çek Gecesi
Çek Gecesi
Çek Gecesi