Günübirlik BERLİN TURU

Berlin, Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Berlin, aynı zamanda bir eyalet-kenttir.

Nüfusunun %10’unu Türkler oluşturur. II. Dünya Savaşı öncesinde 4,3 milyon kişinin yaşadığı şehirde 2008 itibariyla 3,5 milyon kişi yaşamaktadır. Berlin, Kuzey Almanya’da, Spree ve Havel nehirlerinin arasındaki kumluk bölgeye kuruludur. 1961’den 1990’a kadar (Komünist)Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye ayrılmış olan kenti ikiye bölen duvara (Berlin Duvarı) sonradan “Utanç duvarı” adı da verilmiştir.Daha sonra duvar yıkılmıştır.

Berlin Duvarı, (Almanca: Berliner Mauer) Doğu Almanya vatandaşlarının Batı Almanya’ya kaçmalarını önlemek için Doğu Alman meclisinin kararı ile 13 Ağustos 1961 yılında Berlin’de yapımına başlanan 46 km uzunluğundaki duvar.

Batı’da yıllarca “Utanç duvarı” (Schandmauer) olarak da anılan ve Batı Berlin’i abluka altına alan bu betondan sınır, 9 Kasım 1989’da Doğu Almanya’nın, isteyen vatandaşlarin Batı’ya gidebileceğini açıklamasının ardından tüm tesisleriyle birlikte yıkıldı.

Araç ile yapılan şehir turunda önemli yerleri durarak gezecek ve turdan sonra serbest zaman vereceğiz. Check Point Charlie, Tarihi Brandenburg Kapısı, Belediye Binası, Berlin Katedrali, Alexander Meydanı görülecek yerler arasındadır.

Prag-Berlin arası 350 km’dir.
Ulaşım, 9 kişilik aracımızla 3 saat 30 dk sürer.

Dahil Olan Servis: Ulaşım, Rehberlik

Berlin turunu Dresden turu ile kombine edebilirsiniz. DRESDEN +BERLİN Turu

Berlin Turu
Berlin Turu
Berlin Turu
Berlin Turu
Berlin Turu
Berlin Turu
Berlin Turu
Berlin Turu